Pozemní příjem Satelitní technika Hlavní stanice STA Autodoprava

Slovak Sport TV vstupuje do RS 8


24.07.2014 22:08

Již třetí televizní stanice vstupuje se svým vysíláním do Regionální sítě 8 (RS 8), kde bude společně s TV Noe a Sport 5. Slovenská soukromá televize nabídne atraktivní obsah především ze světového, slovenského i českého sportu.

Zájem o vysílání v RS 8 roste z důvodu vynikajícího pokrytí všech krajských měst a okolí. Signál pokrývá 54 % obyvatel České republiky, které obsluhuje pomocí 14 vysílačů po celé zemi. Informovala dnes o tom společnost České Radiokomunikace.

Televizní trh se potýká s ubývajícím prostorem pro vstup nových stanic, které projevují dlouhodobě zájem o terestrické vysílání. Navzdory nižšímu pokrytí, než které nabízí celoplošné DVB-T sítě, jsou tyto frekvence posledními volnými kapacitami, které je možné nabídnout.

logo „"Slovak Sport vítá tuto příležitost vstoupit na trh a oslovit české publikum. Více než polovina obyvatel bude mít nyní možnost sledovat to nejlepší ze světa sportu, a to nejen anglickou Premier League, ženský a mužský světový tenis, ale každý pátek i domácí Synot ligu a k tomu mnoho dalšího interaktivního obsahu zdarma. Žádná jiná soukromá sportovní stanice na českém trhu tohoto nikdy nedosáhla"“, uvádí Róbert Greguš, jednatel Slovak Sport.

„"Regionální síť 8 nabízí možnost poskytnout poslední prostor vysílatelům, kteří mají zájem o pozemní vysílání, protože celoplošné multiplexy jsou již skoro plně obsazeny. Z tohoto důvodu usilujeme o možnost souběžně vysílat v novém standardu DVB-T2, který umožní nabídnout další prostor stanicím a divákům větší výběr programů",“ upřesňuje generální ředitel ČRa Martin Gebauer.

Regionální síť 8 disponuje kapacitou osmi SD TV programů MPEG-2 (720 x 576) nebo ekvivalentně čtyř programů v HD kvalitě MPEG-4 (1920 x 1080). Technické parametry jsou 27 Mbps; mod. 64-QAM, Sys Mode 8k; Guard Interval 1/32; Code Rate 3/4.

Příjem TV
DVB-T
Telly
Skylink
Free SAT

Aktuality

 • Multiplex 24 zvýšil výkon z vysílače Brno - Hády (21.10.2023)

 • Pozice Sport 5 vypnuta i na Skylinku a freeSATu i DVB-T2 (18.08.2023)

 • JOJ Svet HD zařazen do multiplexu Slovak Telekomu (15.08.2023)

 • Spektrum Home odstartoval v pozemním vysílání (06.03.2023)


 • Kontakt


  Roman Kováč - ansyko
  Zubatého 6
  614 00 Brno - Zábrdovice
   
  IČO: 758 26 674
   
  mobil:
   
  mail: roman.kovac@ansyko.cz

  Novinky e-mailem

  Přihlaste se k odběru novinek

  Rady, tipy, informace

  Napište nám


  Potřebujete poradit, konzultaci, návrh kompletního řešení?